Σχετικά με εμάς
Το Μένια Μαρία ΙΙΙ είναι μια οικογενειακή επιχείρηση που η ιστορία της ξεκινάει το 1982, όταν ο Μιχάλης Τσιπούρας οραματίζεται τις θαλάσσιες εκδρομές στην περιοχή της Χαλκιδικής.
Ο Μιχάλης Τσιπούρας έχει κατασκευάσει πολλά πλοία στην ζωή του. Έτσι το 2004 κατεσκευάζει το μεγαλύτερο πειρατικό πλοίο στην Ελλάδα, το Μένια Μαρία ΙΙΙ.
Η οικογένεια μας συνεχίζει εδώ και 18 χρόνια να προσφέρει στους επιβάτες του Μένια Μαρία ΙΙΙ όμορφες στιγμές μέσα από τις θαλάσσιες εκδρομές της.
![Menia_Maria_III_0006](https://athoscruise.com/wp-content/uploads/2021/08/Menia_Maria_III_0006-scaled.jpg)
Χαρακτηριστικά του πλοίου
![Menia_Maria_III_0016](https://athoscruise.com/wp-content/uploads/2021/08/Menia_Maria_III_0016-scaled.jpg)